Polki daleko

Norweżka Linda Grubben wygrała we włoskiej Anterselvie bieg na 15 km biatlonowych mistrzostw świata. Polki zajęły dalsze miejsca.

O sukcesie Grubben zadecydowało bezbłędne strzelanie. Poza tym Norweżka znakomicie pobiegła, wręcz deklasując wszystkie rywalki. Druga na mecie Francuzka Florence Baverel-Robert straciła do niej 1.06,5 min. To naprawdę dużo. Obie zawodniczki jako jedyne nie popełniły żadnego błędu podczas czterech wizyt na strzelnicy. Pozostałe biatlonistki się myliły, niektóre często. Do tej drugiej grupy zaliczyć trzeba - to spora niespodzianka - Szwedkę Annę Carin Olofsson. Liderka Pucharu Świata spudłowała bowiem aż cztery razy, w efekcie zajęła piątą pozycję. Gdyby nie to - pewnie sięgnęłaby po medal i to z najcenniejszego kruszcu. Na najniższym stopniu podium stanęła Niemka Martina Glagow (jeden strzał niecelny, 1.35,6 min straty do Grubben).
Polki wypadły poniżej oczekiwań. Zawiodła nasza najbardziej utytułowana reprezentantka Magdalena Gwizdoń, która z trzema pomyłkami na strzelnicy uplasowała się na 32. pozycji. Lepiej spisała się Krystyna Pałka (2 pudła) - 25. na mecie. Dalekie, 45. miejsce zajęła Katarzyna Ponikwia, 70. była Paulina Bobak.