Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Pogoń bez sztabu szkoleniowego

Treść

Zespół piłkarskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin został pozbawiony sztabu szkoleniowego. Po fatalnym starcie w rozpoczętej rundzie wiosennej zarząd klubu podjął decyzję o zerwaniu umowy z całym sztabem szkoleniowym.

Pracę stracił nie tylko trener Artur Skowronek, ale i jego asystent Grzegorz Mokry oraz szkoleniowiec bramkarzy Grzegorz Żmija. Sztab ten pracował z „Portowcami” od początku sezonu 2012/2013.

Po rundzie jesiennej „Duma Pomorza” zajmowała w erkstraklasie ósme miejsce, mając 21 punktów na koncie, a  praca sztabu szkoleniowego była oceniana dobrze. W rundzie wiosennej Pogoń w 4 meczach zdobyła tylko 1 punkt (po remisie 1:1 z Lechią Gdańsk), strzeliła tylko jedną bramkę, straciła aż osiem, spadła na 13 lokatę i jest obecnie najsłabszym zespołem piłkarskiej ekstraklasy.

Nowy trener zostanie przedstawiony w środę. Nieoficjalnym kandydatem do objęcia posady jest Michał Probierz były trener m.in. Wisły Kraków, Jagielloni Białystok oraz Arisu Saloniki.

Największym sukcesem klubu z Pomorza  jest wicemistrzostwo Polski  w 1987 i 2001 roku. Pogoń była także 3-krotnym finalistą Pucharu Polski w 1981, 1982 oraz 2011 roku.

Nasz Dziennik Wtorek, 19 marca 2013

Autor: jc