Przejdź do treści
Polska od gór do morza
Polska południowa
Polska południowa od zachodu do wschodu
Polska północna
Przejdź do stopki

Podsumowanie pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Kanady

Treść

Ojciec Święty Franciszek podsumował w środę swoją pielgrzymkę do Kanady. Nam Polakom w czasie audiencji generalnej dziękował za modlitewne wsparcie w czasie tej podróży apostolskiej.

Ojciec Święty spotkał się z wiernymi na Audiencji Generalnej. Papież, podsumowując podróż apostolską do Kanady, podkreślał, że była to pielgrzymka pokutna. Jej celem było spotkanie z rdzenną ludnością i prośba o przebaczenie krzywd wyrządzonych im przez chrześcijan, w tym wielu katolików, którzy w przeszłości angażowali się w prowadzoną przez ówczesne rządy politykę przymusowej asymilacji. Papież dziękował Polakom za otoczenie go modlitwą w czasie tej pielgrzymki.

– Pozdrawiam pielgrzymów polskich. Dziękuję Wam za modlitewne wsparcie podczas mojej podróży do Kanady. Wiem, że w sierpniu wielu z was pielgrzymuje pieszo na Jasną Górę i do innych sanktuariów maryjnych. Proszę Was, ofiarujcie trud waszego pielgrzymowania także za Kościół, o pokój w całym świecie, a szczególnie na Ukrainie. Pozdrawiam siostry elżbietanki, które przeżywają tu w Rzymie czas duchowej odnowy: wiele z nich pracuje na Ukrainie. Niech Matka Boża wyjedna im oraz tym, którym pomagają, obfitość Bożych łask. Z serca Wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

TV Trwam News

 

Żródło: radiomaryja.pl,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

 

Autor: mj

Tagi: Ojciec Święty Franciszek