Pobite rekordy

Mająca polskie korzenie Niemka Anni Friesinger - na 1500 m, oraz Holender Sven Kramer - na 5000 m, zdobyli złote medale w rozgrywanych w Nagano mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim. Katarzyna Wójcicka zajęła ósme miejsce, osiągając życiowy sukces. Wczoraj w pierwszym dniu mistrzostw rozegrano dwie konkurencje. Anni Friesinger po raz piąty w karierze wywalczyła tytuł mistrzyni świata w wyścigu na 1500 metrów. Dwa razy triumfowała w igrzyskach olimpijskich. W sumie ma czternaście tytułów mistrzyni świata. Wygrała ponad pięćdziesiąt zawodów o Puchar Świata. 31-letnia Anni Friesinger jest córką polskiej panczenistki Janiny Korowickiej, byłej reprezentantki Polski, olimpijki z Innsbrucku (1976). Na siódmej pozycji sklasyfikowana została, broniąca tytułu mistrzyni świata, Holenderka Ireen Wuest. Bardzo dobrze wypadła Katarzyna Wójcicka - zajęła ósme miejsce, osiągając tym samym swój życiowy wynik. 21-letni Sven Kramer powtórzył swój ubiegłoroczny sukces. Podobnie jak niemiecka panczenistka pobił rekord toru w Nagano. Holender zdobył w mistrzostwach świata szósty złoty medal. W tym sezonie triumfował również w czempionacie wielobojowym. Mistrzostwa świata zakończą się w niedzielę. MB, PAP "Nasz Dziennik" 2008-03-07