Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Plan normalizacji

Treść

Wielka Brytania zapowiedziała zmniejszenie w ciągu dwóch lat o ponad połowę liczby brytyjskich żołnierzy stacjonujących w Irlandii Północnej. Jeśli sytuacja na to pozwoli, liczba żołnierzy brytyjskiej armii w Irlandii Płn. zmniejszy się z obecnych 10,5 tys. do 5 tys. w 2007 roku.
Ponadto w ramach ogłoszonego wczoraj przez ministra ds. Irlandii Płn. Petera Haina "planu normalizacji" stopniowo zostaną zdemontowane wojskowe wieże i posterunki obserwacyjne wzdłuż granicy. Ogłoszony wczoraj plan jest odpowiedzią na czwartkową deklarację Irlandzkiej Armii Republikańskiej o zakończeniu walki zbrojnej i dążeniu do pokojowego zjednoczenia Irlandii.
KWM, PAP

"Nasz Dziennik" 2005-08-03

Autor: ab