Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Piotr Ćwik i Józef Gawron zrezygnowali z członkostwa w PiS

Treść

Dwóch radnych PiS w Sejmiku Województwa Małopolskiego zrezygnowało z członkostwa w partii. To zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP, Piotr Ćwik, i były wicemarszałek, Józef Gawron.

W ubiegłym tygodniu obaj zostali zawieszeni w prawach członków PiS, co miało związek z sytuacją w małopolskim sejmiku i niemożnością wyboru na marszałka Łukasza Kmity rekomendowanego przez kierownictwo partii.

Józef Gawron poinformował, że zamierza jako radny bezpartyjny nadal pracować dla województwa. Z kolei Piotr Ćwik przekazał, iż pozostaje w klubie PiS w małopolskim sejmiku i będzie kontynuował pracę w Kancelarii Prezydenta RP.

 – Tych zadań się podjąłem i będę je łączył, oczywiście biorąc dzień urlopu na każdą kolejną sesję, która się będzie odbywała, aby oddzielić pracę dla pana prezydenta od pracy, którą będę wykonywał jako radny sejmiku. Pozostaję w Klubie Parlamentarnym Prawo i Sprawiedliwość. Uważam, że ten program, który był realizowany do tej pory, powinniśmy wspólnie razem realizować, ale też w dialogu i w rozmowie ze wszystkimi, którzy tworzą Sejmik Województwa Małopolskiego – powiedział Józef Gawron.

To oznacza, że partia nadal będzie mieć większość w Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Europoseł PiS, Arkadiusz Mularczyk, ocenił, że obaj radni powinni zachować się honorowo i zrezygnować z mandatów.

Ta postawa dwóch radnych w jakiś sposób musi zdumiewać. Nie tak dawno zostali wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości do małopolskiego sejmiku i wyborcy głosowali na nich jako na przedstawicieli formacji Prawa i Sprawiedliwości. W mojej ocenie honorowo powinni zrezygnować z tych mandatów, skoro po trzech miesiącach od wyborów decydują się na wystąpienie z naszej formacji – zaznaczył Arkadiusz Mularczyk.

Radni sejmiku małopolskiego potrzebowali sześciu głosowań, żeby wybrać marszałka i zarząd województwa. Marszałkiem został Łukasz Smółka, którego poparło 22 spośród 39 głosujących.

RIRM

źródło: radiomaryja.pl, 9 lipca 2024

Autor: dj