Pewna Radwańska

Agnieszka Radwańska spokojnie i w niezłym stylu pokonała Węgierkę Gretę Arn 6:3, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Stuttgarcie (pula nagród 740 tys. dolarów). Był to pierwszy w sezonie mecz Polki na tej nawierzchni i pierwszy po trzytygodniowej przerwie. Inauguracyjnego seta wygrała bez problemów, w drugim trochę się pomęczyła (po błyskawicznym przełamaniu rywalki w kolejnym gemie straciła swoje podanie, a potem Arn objęła prowadzenie 2:1, 3:2 i 4:3), jednak pewnie postawiła kropkę nad i. Jeśli Radwańska pomyślnie przebrnie ćwierćfinał, w walce o finał może się zmierzyć z liderką rankingu, Białorusinką Wiktorią Azarenką - jedyną, w starciu z którą w 2012 roku poniosła porażkę.

Nasz Dziennik Czwartek, 26 kwietnia 2012, Nr 98 (4333)