Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Papież Franciszek: Szczęście, którego pragniemy w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym - znajdziemy, otwierając się na mądrość pochodzącą od Boga

Treść

Podczas środowej audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek zachęcał wiernych do tego, aby uczyli się od Jezusa przepowiadania i głoszenia Ewangelii. Papież wskazywał, że mowa Jezusa składa się z pięciu zasadniczych elementów. Są to: radość, wyzwolenie, światło, uzdrowienie i zadziwienie, których przekazywania powinniśmy uczyć się od Syna Bożego.

Biskup Rzymu mówił, że radosna nowina jest skierowana do „ubogich”. Ojciec Święty podkreślał, że aby przyjąć Pana, każdy z nas musi stać się „ubogim wewnętrznie”, czyli przezwyciężyć wszelkie roszczenia samowystarczalności, aby pojmować siebie jako potrzebującego łaski, zawsze Go potrzebującego.

Polaków Papież zachęcał, by otworzyli się na mądrość pochodzącą od Boga.

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W minioną niedzielę obchodziliśmy Niedzielę Słowa Bożego. Jako uczniowie Jezusa mamy przywilej i obowiązek słuchać i medytować słowo Boże zawarte w Piśmie Świętym. Szczęście, którego pragniemy w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym znajdziemy otwierając się na mądrość pochodzącą od Boga, prowadzącą do miłości, pokoju i wzajemnego braterstwa. Z serca Wam błogosławię – mówił Franciszek.

Papież Franciszek nawiązał także do obchodzonego w piątek międzynarodowego dnia upamiętniającego ofiary Holokaustu.

Pamięć o zagładzie milionów osób – Żydów i ludzi innych religii nie może być ani zapomniana, ani negowana. Nie może być stałego zaangażowania we wspólną budowę braterstwa bez uprzedniego wyrwania korzeni nienawiści i przemocy, które podsycały grozę Holokaustu – zaakcentował.

Papież mówił także o swoim porannym spotkaniu z delegacją Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych.

– Spotkałem się rano ze zwierzchnikami różnych wyznań na Ukrainie; wszyscy zjednoczeni. Opowiedzieli mi o bólu tego narodu. Nie zapominajmy nigdy modlić się codziennie o definitywny pokój na Ukrainie – podkreślił Ojciec Święty.

W środę poznaliśmy także treść orędzia na 97. Światowy Dzień Misyjny, który będziemy obchodzili 22 października. Jego hasłem są słowa: „Pałające serca, stopy w drodze” z Ewangelii świętego Łukasza. Papież podkreślił w nim, że działalność misyjna stanowi wzorzec każdego dzieła Kościoła. Zwrócił także uwagę, że „dziś, bardziej niż kiedykolwiek, ludzkość zraniona wielkimi niesprawiedliwościami, podziałami i wojnami, potrzebuje Dobrej Nowiny o pokoju i zbawieniu w Chrystusie”.

RIRM/TV Trwam News

 

Żródło: radiomaryja.pl, 25 stycznia 2023

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

 

Autor: mj