Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Ostatnie przesłanie

Treść

W wywiadzie dla włoskiej gazety "Avvenire" ks. abp Stanisław Dziwisz ujawnił, że jest w posiadaniu nagrania ostatniego przesłania Jana Pawła II. Sporządzono go przed operacją tracheotomii, której Ojciec Święty poddał się 24 lutego br.
"Na krótko przed udaniem się na salę operacyjną w klinice Gemelli 24 lutego, aby poddać się zabiegowi tracheotomii, Jan Paweł II na naszą prośbę nagrał swoje przesłanie. Okazało się ono też ostatnim, ponieważ od owego dnia udało mu się i to z wielkim wysiłkiem powiedzieć tylko kilka zdań. Trzymam tę kasetę, ale nie znalazłem jak dotąd siły, by jej posłuchać", wyznał ks. abp Dziwisz w rozmowie z "Avvenire".
AKJ, KAI

"Nasz Dziennik" 2005-10-17

Autor: ab