Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Ostatni dzień kampanii wyborczej

Treść

Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. O północy rozpocznie się cisza wyborcza, która potrwa do godz. 21.00 w niedzielę. W ostatnich godzinach kampanii kandydaci walczący o fotel prezydenta będą zabiegać jeszcze o głosy, spotykając się z wyborcami.

Spośród 13 kandydatów aktywni będą dziś m.in. Karol Nawrocki i Rafał Trzaskowski. Obywatelski kandydat popierany przez PiS uda się do Mysłowic, Zwolenia, Lublina, Stalowej Woli i Klimontowa. Kandydat KO będzie przebywał z kolei w Strzelcach Krajeńskich, Kole, Skierniewicach, Międzyborzu, a tuż przed północą – w Pruszkowie.

Politolog Paweł Kubala uważa, że w ostatnich dniach Rafał Trzaskowski nie wyróżnił się szczególną aktywnością. W jego ocenie PO koncentrowała się na temacie związanym z mieszkaniem Karola Nawrockiego, aby odwrócić uwagę od bierności włodarza stolicy.

–  Myślę, że podobnie jak ja, także społeczeństwo, inni wyborcy, jeżeli szukaliby teraz w pamięci, co takiego Rafał Trzaskowski zrobił w ostatnich dniach, czy powiedział, to ciężko coś takiego odnaleźć w pamięci. Właśnie Platforma Obywatelska i ich kandydat bardziej grał teraz na to, żeby zdominować tą dyskusję kampanijną tematem swojego kontrkandydata, tematem Karola Nawrockiego. To zadziałało też w taki sposób, że można było przykryć jednak brak jakiejś większej aktywności, czy też brak czegoś takiego, co by się przebijało ze strony Rafała Trzaskowskiego – stwierdził Paweł Kubala.

Wybory prezydenckie odbędą się w najbliższą niedzielę, a ewentualna druga tura – 1 czerwca. Do głosowania uprawnionych jest blisko 29 milionów Polaków. Wyborcy będą głosować w ponad 32. tysiącach obwodowych komisjach wyborczych w kraju i 511 obwodach za granicą.

 

RIRM


źródło: radiomaryja.pl, 16 maja 2025

Autor: dj