Operacja plastyczna brzucha. Wskazania, przeciwwskazania i przebieg zabiegu.
Treść
Kto nie chciałby móc się pochwalić płaskim brzuchem? Z pewnością każda kobieta staje się atrakcyjniejsza w oczach innych, jeśli na brzuchu nie ma zbędnej tkanki tłuszczowej. Tak zwana oponka potrafi mocno odjąć nam uroku. Oczywiście w takich przypadkach ratunkiem okazuje się być dla wielu dobrze zbilansowana dieta i odpowiednia dawka aktywności fizycznej, jednakże nie każdy może w ten sposób pozbyć się nieestetycznego problemu zwisających fałd.
Z tym problemem zmagają się też zwykle kobiety po ciąży czy też takie, w przypadku których żadne diety odchudzające nie pomagają. Nie zawsze trzeba być więc osobą otyłą, aby mieć obwisłą i luźną skórę na brzuchu. W takich przypadkach warto sięgnąć po zabiegi dotyczące plastiki brzucha. Jest to rozwiązanie korzystne nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Kto może pozwolić sobie na operację plastyczną brzucha i na czym polega tego typu zabieg?
W pogoni za pięknym wyglądem – operacja plastyczna brzucha
Na operację plastyczną brzucha zwykle decydują się osoby, które nie widzą żadnych efektów z kuracji odchudzających i trudno jest im pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha. Podobnie jest w przypadku kobiet po ciąży, które pomimo prawidłowego odżywiania się i aktywności fizycznej nadal borykają się ze zwisającą i luźną skórą na brzuchu. Zdarzają się też pacjentki z genetyczną skłonnością do rozstępów. Celem plastiki brzucha jest chirurgiczne usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego, który znajduje się zarówno w środkowej, jak i dolnej części brzucha. Tak więc problem miękkiej i gąbczastej skóry na brzuchu może zostać rozwiązany. Koniec z nieestetyczną nadmiarem tłuszczu na brzuchu czy przepukliną. Chociaż sama operacja plastyczna brzucha polega na podwiązaniu jego prostych mięśni, to jednak często pacjentki decydują się jednocześnie na zabieg liposukcji, gdyż możliwe jest połączenie obu tych zabiegów. W rezultacie pacjentka może pochwalić się efektem płaskiego brzucha, pozbawionego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pamiętajmy jednak o tym, że nie jest to rozwiązanie na otyłość, a po zabiegu konieczne jest przestrzeganie odpowiedniej diety i regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych.
Jak wygląda przebieg operacji plastycznej brzucha?
Jeszcze przed przystąpieniem do wykonania zabiegu, konieczne jest wykonanie badań podstawowych i specjalistycznych. Operacja plastyczna brzucha przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcia powyżej spojenia łonowego, a następnie odseparowuje skórę od mięśni brzucha. Kolejnym krokiem jest zeszycie mięśni prostych brzucha w celu uzyskania efektu wyszczuplonej sylwetki. Z kolei nadmiar tkanki tłuszczowej jest usuwany. Dalej zostaje naciągnięty płat skórno-tłuszczowy ku dołowi i wycina się nadmiar skóry. Operacja plastyczna brzucha trwa zwykle od trzech do czterech godzin, jednakże czas uzależniony jest od stopnia rozciągłości powłok brzusznych u danej pacjentki.
Po zabiegu konieczne jest noszenie uciskowej bielizny przez miesiąc, która przypomina wyglądem gorset. Dzięki niej rany goją się szybciej i można uchronić pacjentkę przed wystąpieniem opuchlizny. Nieprzyjemne dolegliwości w postaci pieczenia zwalcza się za pomocą środków przeciwbólowych. Po dwóch dniach zaleca się krótkie spacery, a powrót do normalnego funkcjonowania następuje od dwóch do ośmiu tygodni. Jeśli chodzi o blizny, to znajdują się one w niewidocznych miejscach i można je zredukować za pomocą specjalnych maści i kremów.
Plastyka brzucha – wskazania i przeciwwskazania
Na operację plastyczną brzucha decydują się osoby zwykle niezadowolone z tej części swojego ciała. Dotyczy to między innymi osób, które zrzuciły nadprogramowe kilogramy czy też kobiet po ciąży, a nieestetycznie wyglądający nadmiar skóry pozostał. Plastyka brzucha zajmuje się usuwaniem owego nadmiaru i tkanki tłuszczowej, dzięki czemu można uzyskać efekt płaskiego brzucha. Na tego typu zabieg decydują się również pacjentki, które borykają się z powłokami brzusznymi, które utraciły swoją pierwotną jędrność w wyniku upływu lat. W celu ograniczenia do minimum powikłań i uzyskania pożądanych efektów, należ korzystać wyłącznie z usług renomowanych klinik.
Pamiętajmy też o tym, że są pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia operacji plastycznej brzucha. Należą do nich chociażby zły stan zdrowia, reakcja alergiczna na znieczulenie, trudności w gojeniu się ran czy też zaburzenia krzepnięcia krwi. Są także pewne choroby, które dyskwalifikują pacjentkę do wykonania zabiegu, a mianowicie nadciśnienie, choroby serca i płuc, cukrzyca, alergia na leki, choroby tarczycy, otyłość czy zaburzenia psychiczne. Przeciwwskazaniami są także niepełnoletność, tendencja do zatorowości żylnej i planowane zajście w ciążę.
Autor: mj
Tagi: Operacja plastyczna brzucha. Wskazania przeciwwskazania i przebieg zabiegu.