Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Okrągły stół w Czeczenii

Treść

Organizację okrągłego stołu z udziałem przedstawicieli Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, obecnych promoskiewskich władz Czeczenii i dawnych niepodległościowych przywódców republiki zapowiedział w sobotę prezydent tej republiki Ału Ałchanow. Rozmowy miałyby się odbyć 3 marca, prawdopodobnie w Groznym. Na konferencji prasowej w Moskwie Ałchanow deklarował, że jest wielkim zwolennikiem zorganizowania okrągłego stołu i "nie ma żadnych tematów tabu".
W mijającym tygodniu na internetowej stronie separatystów czeczeńskich pojawiła się propozycja zaniechania wszelkich akcji ofensywnych ze strony bojowników, z którą wystąpili Maschadow i radykalny bojownik Szamil Basajew. Przedstawiciele rosyjskiego sztabu operacji antyterrorystycznej na Północnym Kaukazie i promoskiewskiego rządu Czeczenii podali w wątpliwość to oświadczenie.
BM, PAP

"Nasz Dziennik" 2005-01-07

Autor: ab