Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Ojciec Święty Franciszek: Tylko nawrócenie serc może otworzyć drogę, która prowadzi do pokoju

Treść

Tylko nawrócenie serc może otworzyć drogę, która prowadzi do pokoju. Jezus mówi dziś do każdego z nas, abyśmy usunęli kamień naszych serc, jakiś ciężar lub jakieś cierpienie, które zdaje się nas przygniatać. Pora, aby usunąć kamień i wyjść na spotkanie Jezusa – podkreślił Ojciec Święty Franciszek. Tradycyjnie – jak w każdą niedzielę – Papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Przesłanie niedzielnej Ewangelii o wskrzeszeniu Łazarza jest bardzo jasne – podkreślał Ojciec Święty Franciszek w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pańki.

Jezus mówi dziś do każdego z nas, abyśmy usunęli kamień naszych serc, jakiś ciężar lub jakieś cierpienie, które zdaje się nas przygniatać. Pora, aby usunąć kamień i wyjść na spotkanie Jezusa – zachęcał papież Franciszek.

– Czy potrafimy otworzyć przed Nim nasze serca i powierzyć Jemu nasze troski? Otworzyć grób problemów i spojrzeć poza próg, ku Jego światłu? A czy z kolei, jako małe zwierciadła Bożej miłości udaje nam się słowami i gestami życia rozświetlać środowiska, w których żyjemy? Czy dajemy świadectwo nadziei i radości Jezusa? – zaakcentował Ojciec Święty.

Papież wzywał nas wszystkich po modlitwie Anioł Pański, abyśmy nadal trwali w modlitwie za udręczony naród ukraiński. Podkreślał, iż tylko nawrócenie serc może otworzyć drogę do pokoju.

TV Trwam News

 

Żródło: radiomaryja.pl, 26 marca 2023
Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

Autor: mj