Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Od Maryi do Jezusa

Treść

Zawierzenie i pokuta – w takim duchu wyruszy w sobotę XIII Piesza Pielgrzymka Zawierzenia z Jasnej Góry do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Pątnikom towarzyszyć będzie hasło: „Silniejsi w miłości”.

Tegoroczne pielgrzymowanie będzie zwieńczeniem czuwań przebłagalnych za Ojczyznę, które w każdy pierwszy piątek miesiąca od września do maja trwały w sanktuarium Matki Bożej na warszawskich Siekierkach. – W czasie naszej pielgrzymki będziemy przepraszać Pana Boga za profanacje, które dokonują się w naszej Ojczyźnie. Będziemy wynagradzać za to, że nie ściga się w Polsce osób, które nielegalnie zabijają nienarodzonych, a tych, którzy bronią życia, traktuje się jak największych przestępców. Tych spraw, o których będziemy rozmawiać z Panem Bogiem i Jego Matką, jest naprawdę wiele – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. Mariusz Bernyś. Trasa pielgrzymki ma wiele walorów krajoznawczych i historycznych. – Będziemy w wielu sanktuariach, które znajdują się na naszej drodze, m.in. w Leśniowie i Imbramowicach – mówi kapłan.

Pielgrzymka rozpoczyna się 21 czerwca br. Mszą św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze o godzinie 11.00. W czasie wędrówki każdego dnia będzie rozważany inny przymiot Najświętszego Serca Zbawiciela – które jest źródłem miłosierdzia, ratunkiem i wzorem.

Na zakończenie w piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 7.00 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zostanie odprawiona Msza Święta. – Dzięki kanonizacji Jana Pawła II w tym roku po raz pierwszy dotrzemy nie tylko do sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny, ale również do centrum św. Jana Pawła II. Nasza pielgrzymka ma bowiem także charakter dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II – wyjaśnia ks. Bernyś.

Pierwsza Pielgrzymka Zawierzenia odbyła się w 2002 r. po konsekracji bazyliki i zawierzeniu świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II. Wtedy zakończyła się 5 października, w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny. Od następnego roku pielgrzymka przybywała do Łagiewnik na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od samego początku miała charakter pokutny. Jej celem było zawierzenie losów naszej Ojczyzny Bożemu Miłosierdziu. – Cały szlak naszej pielgrzymki jest wytyczony między dwoma Sercami, do których pielgrzymujemy: Niepokalanym Sercem Maryi i Najświętszym Sercem Jezusa – podkreśla ks. Bernyś, dodając, że w tym roku na pielgrzymi szlak wyjdzie około 250 pątników.

Małgorzata Pabis
Nasz Dziennik, 18 czerwca 2014

Autor: mj