Przejdź do treści
Przejdź do stopki

O beatyfikację Prymasa

Treść

Nauczanie ks. kard. Stefana Wyszyńskiego to bogactwo, z którego powinniśmy cały czas czerpać, powinniśmy do niego wracać, zgłębiać je i nim żyć. Jest ono trwałe i aktualne. W nocy z 27. na 28. każdego miesiąca na Jasnej Górze w narodowym sanktuarium organizowane jest czuwanie w intencji wyniesienia do chwały ołtarzy Prymasa Tysiąclecia. Tradycyjnie również 28. dnia każdego miesiąca czciciele Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego gromadzą się na Eucharystii (godz. 19.00) w bazylice archikatedralnej w Warszawie. W najbliższą sobotę również zostanie tam odprawiona Msza św. o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Następnie zgromadzeni będą się modlić przy jego sarkofagu. Podczas modlitwy o wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego polecane są Bogu sprawy Kościoła oraz Ojczyzny.

MB

Nasz Dziennik Czwartek, 26 stycznia 2012, Nr 21 (4256)

Autor: au