Niespodziewana porażka faworyta LM

Piłkarze FC Barcelony, uważani za faworyta tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, niespodziewanie przegrali na San Siro z AC Milan 0:2.  W drugim środowym meczu Galatasaray Stambuł zremisował u siebie z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1. Rewanże w marcu.

Lider hiszpańskiej ekstraklasy zagrał poniżej poziomu, do jakiego przyzwyczaił kibiców. Barcelona bardzo rzadko stwarzała groźne sytuacje, sama natomiast nie potrafiła zapobiec utracie goli. „Rossoneri” będący mniej czasu przy piłce skutecznie uniemożliwiali również rozgrywanie kolejnych akcji drużyny z Katalonii.

Pierwszą bramkę w kontrowersyjnych okolicznościach zdobył w 57. minucie Kevin-Prince Boateng, strzelający z 15 metrów piłką, którą chwilę wcześniej ręką zagrywał zawodnik Milanu Zapata.

Przy drugiej bramce nikt już nie mógł mieć wątpliwości. Po dokładnym zagraniu Stephana El Shaarawy'ego ładnym strzałem popisał się Sulley Muntari.

W równoległym środowym meczu Galatasaray Stambuł zaledwie zremisował u siebie z drużyną Schalke 04 Gelsenkirchen.

Gospodarze prowadziący od 12. minuty po golu Buraka Yilmaza (udział przy bramce miał Didier Drogba) w ostatnich sekundach pierwszej połowy stracili bramkę. Po świetnej akcji i podaniu Jeffersona Farfana bramkarza tureckiego zespołu pokonał Jermaine Jones.

We wtorek swoje szanse gry w ćwierćfinale bardzo zmniejszył Arsenal Londyn, który – z Wojciechem Szczęsnym w bramce – przegrał u siebie z Bayernem Monachium 1:3. FC Porto natomiast wygrało z FC Malagą 1:0.

Decydujące spotkania 1/8 finału odbędą się 12 i 13 marca.