Niedziela Hirvonena

Fin Mikko Hirvonen (ford focus) nie tylko wygrał Rajd Jordanii, piątą eliminację mistrzostw świata, ale został też nowym liderem klasyfikacji generalnej cyklu. Jeszcze w sobotę bliżej sukcesu był hiszpański kierowca citroena c4, Dani Sordo. Jechał świetnie, prowadził, ale wczoraj Hirvonen pokazał pełnię swych umiejętności. Szybko wyprzedził rywala i z każdym odcinkiem zwiększał przewagę. Dość powiedzieć, że na mecie Sordo stracił do niego aż 1.15,7 min, co doskonale obrazuje wczorajszą dominację Fina. Trzecie miejsce zajął Australijczyk Chris Atkinson (subaru impreza - 4.59,5 min za zwycięzcą). As zespołu Forda został dzięki temu nowym liderem mistrzostw. Ma 35 punktów na koncie, o 5 więcej od broniącego tytułu Sebastiena Loeba (citroen c4). Francuz był w Jordanii dziesiąty, a być może by wygrał, gdyby nie... czołowe zderzenie z innym kierowcą na odcinku dojazdowym, które zdezelowało jego samochód. Pisk "Nasz Dziennik" 2008-04-28