Nie będzie obniżki
Treść
Ministerstwo Finansów nie ma zamiaru obniżyć akcyzy na paliwo. Oficjalnie przeciwko obniżce ma przemawiać niska inflacja oraz umacniający się złoty.
Jednak wiceminister finansów Jarosław Neneman nie ukrywa, że resort boi się, iż niższa akcyza na paliwa stanowiłaby duży problem dla budżetu, gdyż prawie połowa dochodów z akcyzy to podatek od paliw, czyli ponad 10 proc. dochodów państwa. Ceny ropy naftowej na światowych giełdach osiągają rekordowo wysoki poziom i obecnie przekraczają 60 USD za baryłkę.
RP, PAP
"Nasz Dziennik" 2005-08-18
Autor: ab