Nadzieja "Byków"

Koszykarze Chicago Bulls pokonali Detroit Pistons 102:87 w czwartym meczu drugiej rundy fazy play off ligi NBA i tym samym przedłużyli swe nadzieje na awans do kolejnej rundy. W toczonej do czterech zwycięstw rywalizacji "Byki" przegrywają 1-3.

Najlepszym strzelcem w zespole zwycięzców był Luol Deng, który zdobył 25 pkt i miał 13 zbiórek. Bulls przed czwartą kwartą prowadzili różnicą 21 punktów. W ostatniej części spotkania rywale zmniejszyli straty do siedmiu. - Robiliśmy wszystko, żeby w play-off nie przegrać do zera - powiedział po spotkaniu Ben Wallace, który przed sezonem przeszedł do Chicago z... Pistons i rozegrał swój najlepszy mecz przeciwko byłym kolegom. Zdobył jedenaście punktów i miał siedemnaście asyst. Coach Detroit Flip Saunders skarżył się na swoich podopiecznych. - Jestem załamany. To nie był ten sam Detroit - powiedział.
Utah Jazz prowadzą w play-off z Golden State Warriors 3-1, dzięki zwycięstwu na wyjeździe 115:101. O sukcesie Jazz zadecydowała przede wszystkim czwarta kwarta, w której zdobyli czterdzieści punktów. Z kolei Warriors po raz pierwszy przegrali w play-off we własnej hali.