Nadal liderem

Trefl Sopot pokonał PGE Turów Zgorzelec 89:74 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli ekstraklasy koszykarzy. Lider, który w tym sezonie wygrał wszystkie mecze z wicemistrzem Polski (trzy w lidze i w półfinale Pucharu Polski), w sobotę przedłużył dobrą passę. - Wygrana wysoka, ale to był dla nas ciężki mecz - powiedział rozgrywający Trefla Łukasz Koszarek. - Turów ma silny i wyrównany skład, ale my solidnie wykonaliśmy swoją pracę. Wprawdzie w drugiej kwarcie straciliśmy nieco koncentrację i energię, a rywale to wykorzystali, ale potem trafialiśmy za trzy punkty. To efekt treningu i wyćwiczonych zagrywek.
W Słupsku Energa Czarni przegrali 73:76 z Asseco Prokomem. Na obydwu zespołach ciążyła przed tym spotkaniem duża presja. Przegrana pozbawiała koszykarzy w Gdyni szans na wyprzedzenie Trefla w tabeli na koniec fazy grupowej i rozstawienie z numerem jeden przed play-off. Z kolei gospodarze przegrali w lidze pięć ostatnich spotkań i koniecznie chcieli przerwać czarną serię. W Zielonej Górze Zastal pokonał Anwil Włocławek 75:69 i zepchnął go z trzeciego miejsca w tabeli.