Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Myto także w Czechach

Treść

Elektroniczny system pobierania opłat za przejazdy samochodów ciężarowych przez Czechy zostanie wprowadzony prawdopodobnie w połowie 2006 roku - zdecydował czeski rząd. Opłaty za przejazdy samochodów osobowych nie będą wnoszone co najmniej do roku 2010. Dla nich zachowany ma być system winiet.
Myto będzie pobierane od wszystkich samochodów ciężarowych o masie ponad 3,5 tony. Opłaty wprowadzone zostaną najpierw na autostradach i drogach szybkiego ruchu, a od 2008 r. na drogach pierwszej klasy. Średnia stawka myta wynosić ma dla samochodów ciężarowych o masie od 3,5 do 12 ton ok. 1,60 korony (ok. 24 groszy) za kilometr. Samochody o masie powyżej 12 ton będą musiały płacić za przejechanie jednego kilometra 4,20 korony (ok. 63 groszy).
WP, PAP

"Nasz Dziennik" 2005-01-14

Autor: kl