Muzeum Powstania Warszawskiego
Treść
Na murze Muzeum Powstania Warszawskiego powstaje kolejny obraz. W ramach cyklu "Mur Sztuki" artysta Rafał Roskowiński maluje dziś "mural" czyli grafitti poświęcone Sierpniowi`44 i Sierpniowi`80 - Powstaniu Warszawskiemu i Solidarności.
Docelowo ma być "zamalowany" cały mur za Murem Pamięci to jest około 30-40 dzieł plastycznych wykonanych przez różnych artystów z całej Polski. Wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Dariusz Gawin tłumaczy, że placówka chce pokazywać temat Powstania oraz najnowszej historii stolicy na różne sposoby. Dlatego organizowane są koncerty, wystawy, pokazy filmowe i takie projekty jak "Mur Sztuki".
Dyrekcja Muzeum oddała do dyspozycji artystów wewnętrzną stroną muru okalającego Muzeum - od
strony Ogrodu Różanego. Są tu już prace, między innymi, Edwarda Dwurnika i grupy Twożywo. Proces powstawania murali mogą obserwować warszawiacy i zwiedzajcy muzeum.
IAR/D. Piotrowska/Chod.
"Polskie Radio" 2006-08-24
Autor: wa