Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Modlitwa w intencji Ojczyzny i pokoju na Ukrainie

Treść

Przed Kancelarią Premiera RP w Warszawie przedstawiciele różnych grup społecznych będą modlić się dzisiaj w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie. Inicjatywę podjęto z okazji 7. rocznicy protestów rolniczej „Solidarności” w tzw. „Zielonym Miasteczku” przeciwko wykupowaniu polskiej ziemi przez zagraniczny kapitał.

Modlitwie przewodniczyć będzie misjonarz o. Jerzy Garda, który w 2015 roku przez 129 dni duchowo podtrzymywał protestujących przed siedzibą premier Ewy Kopacz.

Wiceprzewodniczący „Solidarności” Rolników Indywidualnych w województwie łódzkim, Andrzej Śniegula, podkreślił, że szturm do nieba jest potrzebny także dziś między innymi w obliczu wojny na Ukrainie. Zgromadzeni w sposób szczególny będą modlić się o pokój.

– W intencji Ojczyzny, rolników oraz wszystkich, którym leży dobro Polski, całej cywilizacji chrześcijańskiej i wiary. Odnośnie do wojny na Ukrainie, to zadajemy sobie sprawę z ważności problemu i tego, co cały czas powtarzaliśmy. To my, jako Polska mamy rację. Nie chcieliśmy walczyć z bronią w ręku, lecz dzianiem modlitewnym, aby po prostu zatrzymać zło, schizmę i narrację, aby nigdy nie doszło do zbrojnej obrony ziemi – powiedział Andrzej  Śniegula.

Uczestnicy inicjatywy modlitewnej w sposób szczególny przywoływać będą osobę śp. prof. Jana Szyszko, który bronił polskich ziemi i lasów.

Wiceprzewodniczący Andrzej Śniegula zaprasza do wspólnej modlitwy rolników, leśników, górników i ludzi „Solidarności”, a także wszystkich, dla których nadrzędne jest dobro Polski.

RIRM

Żródło: radiomaryja.pl, 12

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

 

Autor: mj

Tagi: Kancelaria Premiera modlitwa o pokój Ukraina Warszawa