Módlcie się za nas!
Treść
Do modlitwy za prześladowanych chrześcijan w Orisie wezwała s. Nirmala, przełożona generalna sióstr Misjonarek Miłości. Odwiedziła ona ten stan Indii, w którym od kilku miesięcy wyznawcy Chrystusa są mordowani, bici i torturowani. Wezwała także władze do zapewnienia wolności religijnej i bezpieczeństwa, by ci, którzy uciekli ze swoich domów, mogli do nich powrócić. - Módlcie się za chrześcijan Indii, by zrozumieli, że Bóg może przezwyciężyć zło dobrem - powiedziała następczyni bł. Matki Teresy. Siostry z założonego przez nią zgromadzenia także doświadczyły prześladowań w Orisie. Zniszczone zostały prowadzone tam przez nie sierocińce i domy dla chorych na trąd. IM, KAI "Nasz Dziennik" 2008-10-10
Autor: wa