Młodzi w obronie Telewizji Trwam
Treść
Jako naruszającą prawo do wolności słowa, przekonań i wyznania ocenia odmowę KRRiT nadawania Telewizji Trwam sygnału w jakości cyfrowej Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej. Do protestu przyłączają się również samorządy lokalne.
Młodzi podkreślają, że możliwość powszechnego dostępu do katolickich programów, jakich poza Telewizją Trwam nie oferuje żadna inna stacja, jest niezbędna. W liście otwartym podpisanym przez Zarząd Diecezjalny KSM Archidiecezji Poznańskiej młodzi apelują do KRRiT o odwołanie decyzji w sprawie Telewizji Trwam: "Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży żąda poszanowania praw oraz potrzeb katolików, którzy stanowią zdecydowaną większość społeczeństwa polskiego".
- Jako Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży staramy się propagować wszystkie katolickie przejawy życia, również w mediach. Sprzeciwiamy się dyskryminowaniu katolicyzmu w mediach, chcemy, aby każdy mógł się wypowiedzieć, aby Telewizja Trwam, która jest katolicką telewizją, miała dostęp do jak największej liczby odbiorców - podkreśla Magdalena Szymczak, rzecznik prasowy KSM Archidiecezji Poznańskiej.
Do protestów w sprawie Telewizji Trwam dołączają również władze samorządowe. Wiele samorządów w Polsce wyraziło już zdecydowany sprzeciw wobec nieprzyznania miejsca Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym. Stanowisko w obronie Telewizji Trwam przyjęła Rada Miasta Lublina. Protest w związku z uniemożliwieniem nadawania programów w technologii cyfrowej wyraziła także Rada Miejska w Łapach. Radni w przyjętym stanowisku przywołali głos Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, z którym w pełni się solidaryzują. Przypominają, iż odmowa przyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym jest poważnym naruszeniem praw katolickiej opinii publicznej.
O wolność słowa i konieczność przyznania koncesji Telewizji Trwam upomnieli się również łomżyńscy radni. W przyjętym stanowisku wypowiedzieli swoje stanowcze "nie" wobec prób pozbawiania katolickiej Telewizji o zasięgu ogólnopolskim statusu nadawcy społecznego.
Małgorzata Bochenek
Nasz Dziennik Piątek, 3 lutego 2012, Nr 28 (4263)
Autor: jc