Mistrzowie przegrali
Treść
Pierwszą w sezonie porażkę ponieśli wczoraj mistrzowie ligi NBA, koszykarze San Antonio Spurs. Sposób na najlepszą drużynę ubiegłego sezonu znaleźli Dallas Mavericks, którzy wygrali, i to wyraźnie - 103:84.
Bohaterem spotkania był Niemiec Dirk Nowitzki, który zdobył dla gospodarzy 34 punkty. Dzień wcześniej Spurs przed własną publicznością pokonali 102:76 Cleveland Cavaliers. Drugie zwycięstwo odnotowali outsiderzy poprzednich rozgrywek - New Orleans/Oklahoma City Hornets Macieja Lampego. W Houston "Szerszenie" pokonały faworyzowanych Rockets 91:84. Polak ponownie nie znalazł się w meczowej dwunastce.
Dobrze sezon rozpoczęli wicemistrzowie NBA - Detroit Pistons. W sobotę minimalnie (82:81) wygrali z Boston Celtics, wczoraj 117:84 pokonali Toronto Raptors. Mają na koncie już trzy zwycięstwa, podobnie jak Washington Wizards, Milwaukee Bucks i LA Clippers. Bucks po dramatycznym pojedynku pokonali 105:100 Miami Heat, grające bez kontuzjowanego Shaquille'a O'Neala. Clippers (po raz ostatni z takim powodzeniem zainaugurowali rozgrywki w sezonie 1985/1986) zwyciężyli Atlantę Hawks 92:77 oraz Minnesotę Timberwolves 100:99. Z kolei Wizards wygrali z New York Knicks 86:75 oraz z Orlando Magic 87:79.
Pisk, PAP
"Nasz Dziennik" 2005-11-07
Autor: ab