Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Manifestacja w obronie ks. Michała Olszewskiego

Treść

Zjednoczona Prawica zapowiada na 9 lipca przed Sejmem protest w obronie praworządności. To odpowiedź na stosowanie tortur i prześladowanie ks. Michała Olszewskiego. Transmisja wydarzenia w TV Trwam.

W Wielki Czwartek prokuratura w pokazowy i brutalny sposób zatrzymała ks. Michała Olszewskiego. Kapłan po aresztowaniu był bardzo źle traktowany. Odmówiono mu wody i posiłków. Przez wiele godzin był zakuty w kajdanki. Uniemożliwiano mu sen, budząc światłem w nocy w celi. „To tortury” – mówił prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

– Tortury to jest przekroczenie pewnej granicy, pewnego rubikonu – wskazał.

Lider Zjednoczonej Prawicy interweniował w tej sprawie u Rzecznika Praw Obywatelskich. Ksiądz Michał Olszewski jest oskarżony o rzekome nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości. „Sposób traktowania księdza przypomina czasy komunistyczne” – zaznaczył europoseł Jacek Ozdoba z Suwerennej Polski.

– Ksiądz miał być „znaleziony z kobietą”. Była kobieta? Nie było, ale przekaz już poszedł. Ma być „bandytą”, „krętaczem”, „złodziejem”. Czy ukradł pieniądze? Nie! Czy ośrodek powstał? Powstał! – akcentował polityk.

Ksiądz Michał Olszewski schudł w areszcie piętnaście kilogramów. W areszcie w bardzo zły sposób jest również traktowana była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości, która odpowiadała za Fundusz Sprawiedliwości.

„Moja klientka jest szykanowana poprzez wielokrotne wybudzanie w nocy i zapalanie światła, zbędne i uciążliwe kontrole celi. (…) Utrudniane jest także korzystanie mojej klientki z posługi kapłańskiej” – czytamy we wniosku obrońcy, Adama Gomoły, do dyrektora aresztu śledczego w Warszawie-Grochowie, zamieszonym na platformie X przez Jarosława Olechowskiego”.

Teraz większość sejmowa chce wydać zgodę na uchylenie immunitetu, zatrzymanie i areszt posła Marcina Romanowskiego, byłego wiceministra sprawiedliwości. Według prokuratury działał on w „zorganizowanej grupie przestępczej” wyprowadzającej środki z Funduszu Sprawiedliwości – powiedział poseł Zbigniew Konwiński z Koalicji Obywatelskiej.

– Oni wydawali to na inwigilację opozycji, konkurencji politycznej – mówił Zbigniew Konwiński, poseł, przewodniczący klubu parlamentarnego KO.

Na zarzuty odpowiada polityk Suwerennej Polski.

– W tej sprawie w żaden sposób nie przemawiają argumenty merytoryczne. To jest zwykła kwestia polityczna, rodzaj politycznej zemsty na środowisku ministra Zbigniewa Ziobro – ocenił Marcin Romanowski, poseł Suwerennej Polski.

Były minister sprawiedliwości pomimo ciężkiej choroby jest wzywany na przesłuchania przed sejmowe komisje śledcze. Przedkładane przez niego zwolnienia lekarskie są odrzucane.

– Zwolnienie L4 nie usprawiedliwia nieobecności przed organami, które zajmują się wyjaśnieniem tej kwestii – czy to jest prokuratura, czy to jest komisja śledcza – powiedziała Magdalena Sroka, poseł, przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa.

Na środę Zbigniew Ziobro otrzymał kolejne wezwanie na komisję do spraw Pegasusa. Lider Suwerennej Polski wyraża gotowość do zeznań. Wszystko będzie jednak zależało od stanu zdrowia. Najbliżsi współpracownicy z Suwerennej Polski mówią o politycznym nękaniu.

– Będę go namawiał, żeby jednak tego nie robił ze względu na stan zdrowia, ale to już ocenią lekarze – wskazał Jacek Ozdoba, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Socjolog, dr Jakub Koper, zauważył, że Donald Tusk i jego koalicjanci wykorzystują zapisy prawa do politycznej walki z Prawem i Sprawiedliwością.

– „Prawa człowieka? Oczywiście, że jesteśmy za nimi, ale – uwaga! – tak, jak my je rozumiemy (…)”. To nie ma nic wspólnego z praworządnością, a tym bardziej nie ma już nic wspólnego z konstytucją – wyjaśnił ekspert.

Jutro o godzinie 17.30. przed Sejmem w Warszawie odbędzie się manifestacja w obronie księdza Michała Olszewskiego.

– Ten przypadek był szczególnie drastyczny, ale łamanie praworządności jest teraz rzeczą codzienną – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Codziennie przed aresztem, gdzie przetrzymywany jest ksiądz Olszewski, wierni gromadzą się na modlitwie.

TV Trwam News

źródło: radiomaryja.pl, 8 lipca 2024

Autor: dj