Małysz wygrał letnią Grand Prix

Adam Małysz wygrał ostatni konkurs letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Oberhofie i zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W edycji Grand Prix '2006 Małysz wystąpił w siedmiu konkursach, z których cztery wygrał.

Przed konkursem w Oberhofie Małysz był liderem letniej GP mając dziewięć punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Austriakiem Wolfgangiem Loitzlem. Po pierwszej serii Polak był drugi, za skok na odległość 132,5 m otrzymał notę 139,5 pkt.

Prowadził Norweg Anders Bardal – 133,0 m z notą 141,9 pkt. Loitzl zajmował jedenaste miejsce z notą 132,9 pkt za skok na odległość 128,0 m.

W drugiej serii Małysz oddał najdłuższy skok w konkursie – 135,5 m i zwyciężył z łączną notą 285,9 pkt. Drugie miejsce zajął Bardal – 277,8 pkt (133,0/130,5), na trzeciej pozycji uplasował się Fin Janne Ahonen – 273,6 (130,5/131,5).

Czwarte miejsce w konkursie wywalczył Loitzl – 272,1 pkt (128,0/131,5) i zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej letniej GP.

Drugi reprezentant Polski Stefan Hula zajął w Oberhofie 38. miejsce. W pierwszej serii oddał skok na odległość 122,5 m i nie awansował do finałowej trzydziestki.

Adam Małysz w historii swoich startów w zawodach letniej GP w skokach triumfował w klasyfikacji generalnej po raz trzeci.