Łóżka - co jest "na czasie"?
Treść
Sypialnia to wnętrze o szczególnym znaczeniu dla komfortu wypoczynku, skutecznej regeneracji, ale też ogólnej satysfakcji z życia. Choć wybór łóżka może wydawać się drugorzędny, jest to w końcu mebel niewidoczny dla gości, to jednak należy podejść do niego odpowiedzialnie. Przede wszystkim liczy się tu wygodny materac, wykonany z wysokiej jakości materiałów. Rama łóżka jest natomiast istotna z punktu widzenia estetyki pomieszczenia.
Niewidoczne elementy łóżka
Z punktu widzenia użytkownika materac to najważniejsza część łóżka. Nie widać go co prawda spod pościeli, ale to właśnie on odpowiada za prawidłowe podparcie kręgosłupa w czasie snu. Pozwala też odpocząć w nocy mięśniom. Wybór tego konkretnego elementu wyposażenia sypialni warto rozpocząć od określenia swojej wagi, ponieważ to ona w zasadniczym stopniu wpływa na twardość zalecanego materaca. Istotna będzie również preferowana pozycja spania. Przykładowo materace wykonane z pianki termoelastycznej są wskazane wypoczywającym na boku. Jeżeli ktoś preferuje spanie na plecach, wówczas wymierne korzyści przyniesie mu wyposażenie łóżka materacem piankowym, ale też kieszeniowym. Warto zainwestować wówczas w produkt o siedmiu strefach twardości.
Na brzuchu generalnie spać nie należy, ponieważ zdaniem lekarzy odbywa się ze szkodą dla zdrowia. Gdy jednak tylko w ten sposób można się zrelaksować i wygodnie ułożyć, należy unikać miękkich materacy. Lepiej sprawdzą się te o wyższym poziomie twardości, na przykład z lateksowym wkładem. Kolejnym niewidocznym elementem łóżka jest stelaż. Stanowi on podparcie materaca i współpracuje z nim. Dlatego opłaca się inwestować w nowoczesny i elastyczny zarazem stelaż. Dostosowuje się do ciężaru spoczywającego na nim ciała, przez co odciąża materac i wydłuża jego żywotność. Obecnie coraz częściej wyposaża się łóżka w stelaże regulowane ręcznie, a nawet elektrycznie. Taki z pozoru niewielki dodatek czyni łóżko znacznie wygodniejszym i bardziej funkcjonalnym.
Stylowa rama łóżka
Rama łóżka nie odgrywa jakiejś szczególnej roli w tworzeniu komfortowych warunków do spania. Wyjątkiem mogą być tu modele tapicerowane, które zdaniem wielu konsumentów są znacznie przyjemniejsze w dotyku niż drewno czy metal. Nawet jeżeli ten element łóżka ma przede wszystkim znaczenie estetyczne, to jednak także i jego wyborowi opłaca się poświęcić nieco czasu.
Przede wszystkim należy pochylić się nad wielkością łóżka oraz materiałem, z jakiego ma zostać wykonana jego rama. Popularne są tu drewno, stal, ale również pokryta tapicerką płyta meblowa. Każde łóżko może się dobrze prezentować, o ile dopasuje się je do stylistyki pomieszczenia. - Osoby preferujące nowoczesne wnętrza wybierają modele drewniane, ale też łóżka tapicerowane - informuje przedstawiciele sklepu internetowego z materacami i łóżkami Materace-dla-Ciebie.pl.
Jednocześnie wskazuje on na uniwersalne zastosowanie kutych łóżek. Świetnie wpisują się one w wystrój wnętrz rustykalnych, ale też pasują do tych urządzonych w duchu nowoczesnej elegancji. Rama łóżka może być uzupełniona wezgłowiem. W niektórych modelach jest ono niewielkie, ale pojawiają się również produkty z wysokim na ponad metr zagłówkiem. Wieńczą one najczęściej łóżka kontynentalne, choć zdarzają się również w kutych z metalu.
Rama powinna być solidna, ponieważ wówczas posłuży kilkadziesiąt lat. Najlepiej wybierać modele wykonane z twardych gatunków drewna lub metalu. Istotne są też technologie, jakich użyto do produkcji danego łóżka. To właśnie dzięki zastosowaniu innowacyjnych sposobów łączenia materiałów otrzymuje się najbardziej wytrzymałe meble.
Autor: Silesian
Tagi: Łóżka "na czasie"