Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych

Było ciężko, ale dobrze się skończyło - piłkarze Vive Targi Kielce pokonali we własnej hali HC Bosnę BH Gas Sarajewo 34:30 (15:15) w meczu czwartej kolejki grupy B Ligi Mistrzów. To drugie zwycięstwo gospodarzy w rozgrywkach, przybliżające ich do awansu do kolejnej ich fazy.
Przed spotkaniem kielczanie uchodzili za faworytów, tymczasem od pierwszych minut zaatakowali goście i przejęli inicjatywę. Kielczanie nie potrafili znaleźć sposobu na agresywną, zdecydowaną defensywę rywali, próbowali wielu sposobów, mniej lub bardziej wyszukanych, ale długo nie przynosiło to oczekiwanych rezultatów. Na dodatek w bramce gości świetnie spisywał się Sandro Uvodić, który do przerwy obronił aż trzy rzuty karne. W efekcie minimalnie, lecz cały czas prowadzili Bośniacy. Vive doprowadziło do remisu (11:11) dopiero w 23. minucie. W drugiej połowie obraz gry długo się nie zmieniał, nadal wygrywali przyjezdni, ale nie udało im się uzyskać większej niż dwubramkowa przewagi. Końcówka, a konkretnie ostatnie pięć minut, należała już jednak do podopiecznych Wenty. W 55. min, po trafieniu Mateusza Jachlewskiego, Vive objęło prowadzenie 30:29 i już go nie oddało. Rywalom ochotę do walki odbierały fantastyczne interwencje Marcusa Cleverly'ego w bramce, skuteczne, szybkie kontry jego kolegów z pola i fantastyczny doping kibiców, który dodawał kielczanom skrzydeł. - Ta wygrana dużo nas kosztowała. W pierwszej połowie za bardzo kombinowaliśmy w ataku, rywale atakowali prostszymi środkami i to przynosiło efekt. Wygraliśmy, ale równie dobrze z sukcesu mogli cieszyć się goście. Mamy na koncie pięć punktów i możemy dość spokojnie patrzeć w przyszłość - przyznał Wenta. Do kolejnej rundy pucharowych zmagań awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy, Viva na razie zajmuje w swojej grupie trzecie miejsce.
Wyniki grupy B
Vive Kielce - HC Bosna BH Gas Sarajewo 34:30 (15:15). Cleverly, Kubiszewski - Stojkovic 11, Jurasik i Podsiadło po 6, Knudsen, Nat i Rosiński po 3, Jachlewski 2 oraz Gliński, Grabarczyk, Piwko, Żółtak. Rhein-Neckar Loewen - Chambery Savoie HB 31:31 (16:13), RK Gorenje Velenje - MKB Veszprem 27:28 (14:13).