Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Libertyński kontratak w mediach

Treść

Oprócz hołdu i żałoby wyrażanych przez większość niemieckiego społeczeństwa i oficjalnych przedstawicieli rządu, coraz częściej pojawiają się w tutejszych mediach negatywne lub wręcz niegodziwe i obraźliwe słowa o pontyfikacie Jana Pawła II.
Niestety, w mediach niemieckich coraz częściej można spotkać wypowiedzi niektórych polityków i pseudoteologów o całkowicie odmiennym charakterze od tych przytaczanych wcześniej. Zaczynają oni (m.in. dziennik "Berliner Zeitung") domagać się "liberalnego" następcy Jana Pawła II, który jakoby powinien przeprowadzić reformy w Kościele katolickim, sprowadzające się do ciągle powtarzanych przez libertyńskie środowisko żądań, np. umożliwienie kobietom sprawowania kościelnych urzędów. Roszczenia te wspierają politycy, m.in. wiceprzewodnicząca CDU i jednocześnie minister kultury w Badenii Wirtembergii, a także piastująca stanowisko wiceprzewodniczącej Centralnej Rady Katolików w Niemczech - Annete Schavan. Inny polityk chadecki Heiner Geissler z CDU domagał się zaś... zniesienia celibatu.
Media eksponują też wypowiedzi pseudoteologów o wrogich Kościołowi poglądach. W programie telewizji publicznej ARD jeden z nich, Dietmar Mieth z uniwersytetu w Tybindze, domagał się przekazania władzy w sprawach moralnych lokalnym Kościołom, które miałyby prawo samodzielnie wyrażać zgodę m.in. na ponowne zawarcie ślubu kościelnego rozwiedzionym ludziom, stosowanie antykoncepcji lub też powrót do kościelnego poradnictwa dla kobiet, które chcą zabić swoje dziecko. Co więcej, niektórzy "teolodzy" wysuwają już absurdalne oskarżenia wobec Ojca Świętego.
Najgorsze jest jednak nagłaśnianie przez media zadeklarowanych teologów-heretyków, podważających w swych wypowiedziach podstawy wiary chrześcijańskiej.
Waldemar Maszewski, Hamburg

"Nasz Dziennik" 2005-04-06

Autor: ab