Lepsi od Koreańczyków

Polscy hokeiści na lodzie pokonali wczoraj reprezentację Korei Południowej 5:2 (3:1, 1:1, 1:0), odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w rozgrywanych w Lublanie mistrzostwach świata Dywizji 1. grupy B.
We wcześniejszych spotkaniach nasi przegrywali, tracąc szansę awansu do hokejowej elity. Najpierw po dobrym, bardzo wyrównanym meczu ulegli faworyzowanym Słoweńcom 2:3, a potem ponieśli zaskakującą klęskę z Węgrami 0:6. W tym momencie przed Biało-Czerwonymi pojawiła się groźba spadku do niższej klasy, i nie mogli już sobie pozwolić na żadne niepowodzenie. Korea teoretycznie wydawała się najsłabszą drużyną turnieju, ale nikt nie zakładał łatwej przeprawy. Po dobrym początku i trafieniach najlepszego na lodowisku Leszka Laszkiewicza i Michała Kotlorza w 7. minucie Polacy prowadzili 2:0, lecz po kilkudziesięciu sekundach odpowiedział Dong Hwan Song. Potem kilka razy fantastycznymi interwencjami popisywał się bramkarz Krzysztof Zborowski, w końcówce tercji na 3:1 podwyższył Krystian Dziubiński. W kolejnych odsłonach trafili jeszcze Jarosław Rzeszutko i Patryk Wajda. Polacy ostatecznie zwyciężyli 5:2, czyniąc niezwykle ważny krok na drodze do utrzymania się w Dywizji 1.