Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Ku czci św. Maksymiliana

Treść

W czwartek, 14 sierpnia, na terenie byłego obozu zagłady Auschwitz w Oświęcimiu odbędą się uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jak informują ojcowie franciszkanie, uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00. Z kościoła pw. św. Maksymiliana wyruszy piesza pielgrzymka do celi śmierci. Pątnicy na trasie 4,5 kilometra odmawiać będą Różaniec Święty. Na godz. 10.15 organizatorzy zaplanowali śpiew litanii do świętego męczennika. Głównym punktem uroczystości będzie uroczysta Msza Święta (godz. 10.30) koncelebrowana przy bloku śmierci pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Rakoczego, ordynariusza bielsko-żywieckiego. MaP "Nasz Dziennik" 2008-08-05

Autor: ab