Kowalczyk pokazuje klasę w Davos

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną w szwajcarskim Davos. Zwyciężyła Norweżka Therese Johaug, do której Polka straciła 8,9 sekundy. Do rywalizacji nie przystąpiła Marit Bjoergen, która tłumaczyła się zbytnim zmęczeniem.

Bezkonkurencyjna w wyścigu była Johaug, która dojechała na metę z czasem 26:16.7. Strata Polki wynosiła od około pięciu do ponad dziesięciu sekund. Mimo zajęcia drugiego miejsca Polka udowodniła, że jest w wysokiej formie przed rozpoczynającymi się w czwartek mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym. Trzecie miejsce zajęła inna z Norweżek – Kristin Steira, która straciła do Polki 4,5 sekundy.

Ze startu w biegu zrezygnowała Marit Bjoergen. Jak wyjaśnili członkowie norweskiej ekipy, Bjoergen nie jest chora,  czuje się tylko odrobinę przemęczona po sobotnim sprincie. Dzień wcześniej Kowalczyk wygrała rywalizację w sprincie techniką klasyczną na dystansie 1,5 kilometra. Drugą na mecie Bjoergen wyprzedziła o blisko trzy sekundy, co na tak krótkiej trasie jest olbrzymią przewagą.