Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Konferencja „W trosce o ochronę zdrowia prokreacyjnego kobiet” w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski

Treść

W siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbędzie się dziś konferencja pod hasłem „W trosce o ochronę zdrowia prokreacyjnego kobiet”. Celem debaty ma być zasygnalizowanie poważnych problemów związanych z tym obszarem, które prowadzą do narastającej niepłodności, kryzysu demograficznego, kosztów leczenia czy dramatów osobistych.

Organizatorzy wskazują, że zmiany proponowane przez obecny rząd, jak: finansowanie in vitro, wprowadzenie tabletki ellaOne bez recepty od 15. roku życia oraz legalizacja tzw. aborcji do 12. tyg. ciąży, są procedowane bez konsultacji. Inicjatywy te – jak podkreślają – prowadzą do poważnego zagrożenie zdrowia prokreacyjnego Polek i ich dzieci.

Wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, Ewa Kowalewska, zwraca uwagę m.in. na kwestię tabletki ellaOne.

Tabletka ta jest zakwalifikowana jako środek antykoncepcyjny. Antykoncepcja z reguły jest szkodliwa i pozostawia ślady w płodności. Natomiast niektóre z tych środków zakwalifikowanych jako antykoncepcyjne mają działanie zarówno antykoncepcyjne, jak i wczesnoporonne, tylko pacjent ma prawo wiedzieć, jak to działa, kiedy coś kupuje, przyjmuje albo robi mu się jakieś zabiegi, a tu mamy nie wymienianie tych informacji – wyjaśnia.

Konferencję organizuje Katolicka Agencja Informacyjna we współpracy z Polską Federacją Ruchów Obrony Życia.

RIRM

źródło: radiomaryja.pl, 5 lutego 2024

Autor: dj