Kolejny dzień protestu związkowców z Poczty Polskiej przeciwko masowym zwolnieniom

Treść
Związkowcy z Poczty Polskiej okupują centralę spółki w Warszawie. To protest przeciwko zwolnieniom oraz – jak sami podkreślają – lekceważeniu strony społecznej. Konflikt pomiędzy pracownikami Poczty Polskiej a Zarządem przybiera na sile. Negocjacje dotyczące Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy stoją w miejscu.
Związkowcy podnoszą, że projekt, który jest na stole, jest nie do przyjęcia, bo całkowicie pomija zarówno postulaty pracowników, jak i wcześniejsze ustalenia.
W centrali Poczty Polskiej w Warszawie od środy rozpoczęli protest, który jest sprzeciwem m.in. wobec grupowych zwolnień, w wyniku których pracę ma stracić ponad 9 tys. osób, programowi dobrowolnych odejść, a także drastycznej redukcji wynagrodzeń pracowników poprzez likwidację dodatków stażowych, premii rocznych i nagród jubileuszowych.
„Nie możemy dłużej akceptować tych działań! Oskarżamy zarząd o celowe osłabianie Poczty Polskiej i tworzenie warunków do jej marginalizacji. Ich decyzje prowadzą do dezintegracji naszej instytucji, zwalniania doświadczonych pracowników i przekazywania rynku zagranicznym konkurentom! DLATEGO PODEJMUJEMY PROTEST CZYNNY!” – podkreśla „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej.
Związkowcy domagają gwarancji bezpieczeństwa zatrudnienia i uczciwego wynagrodzenia. Chcą też interwencji rządu oraz ministerstwa aktywów państwowych. Do protestujących zwrócił się przewodniczący NSZZ „Solidarność”, Piotr Duda. [czytaj więcej]
– Jesteśmy z nimi, jesteśmy „Solidarnością” i żądam nie tylko jako przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, ale jako przewodniczący Rady Dialogu Społecznego, prawdziwej formuły dialogu. Doceniamy wasz wysiłek w obronie pracowników Poczty Polskiej – zaznaczył Piotr Duda.
Zarząd Spółki informuje, że podtrzymuje wolę dialogu. Kolejne rozmowy z ze związkowcami zaplanowane są na 19 lutego.
TV Trwam News
źródło: radiomaryja.pl, 14 lutego 2025
Autor: dj