Katecheza Jana Pawła II to nasz testament
Treść
- Przyszedł już najwyższy czas, byśmy odrobili katechezę wynikającą z Dekalogu, umieli czytać, przeżywać, słuchać i rozważać słowa Jana Pawła II, a przede wszystkim przyjmowali jego katechezę jako swój testament - mówił ks. infułat Kazimierz Jandziszak w czasie Eucharystii inaugurującej Dzień Papieski w katedrze świdnickiej. Wczoraj w tej diecezji rozpoczął się Tydzień Kultury Chrześcijańskiej przebiegający pod hasłem "Wierność Chrystusa - wierność kapłana".
W homilii w czasie Mszy św. inaugurującej Dzień Papieski w diecezji świdnickiej celebrans, nawiązując do słów Sługi Bożego Jana Pawła II, podkreślił, że Dekalog nie jest ograniczeniem praw człowieka, tylko nauką korzystania z daru wolności. Wskazał jednocześnie, że niestety postępowanie wielu Polaków dowodzi, że po prostu nie chcemy słuchać naszego rodaka, a jego słowo, zwłaszcza kierowane do nas podczas pielgrzymek do Ojczyzny, powinno być dla nas testamentem, który trzeba wypełnić.
Po Eucharystii w auli świdnickiej kurii biskupiej odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli Diecezjalnej Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II oraz stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Podobne spotkanie miało miejsce w Legnicy, gdzie w miejscowej katedrze pod przewodnictwem ks. bp. Marka Mendyka, biskupa pomocniczego legnickiego, modlono się szczególnie w intencji rychłego wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II. Diecezjalne obchody IX Dnia Papieskiego zakończy w sobotę sesja naukowa pod hasłem "W trosce o życie społeczne - Caritas in veritate".
Z kolei we Wrocławiu IX Dzień Papieski uczczono m.in. specjalnym koncertem zorganizowanym w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny na Piasku z udziałem wrocławskich stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Marek Zygmunt
"Nasz Dziennik" 2009-10-12
Autor: wa