Jest wygrana!

Z jednym historycznym zwycięstwem na koncie zakończyły polskie siatkarki pierwszy występ w finale World Grand Prix. Wczoraj nasze panie pokonały Włoszki 3:0 (25:21, 25:18, 25:19).

I to był naprawdę świetny występ polskiej drużyny. Mistrzynie Europy miały kłopoty z rywalkami tylko na początku pierwszego seta, gdy przegrywały 7:12. Szybko jednak stratę tę odrobiły, a później nie dały już Włoszkom żadnych szans. Znakomicie spisywały się Katarzyna Skowrońska-Dolata (14 pkt) i Dorota Świeniewicz (11). W sobotę Polki stawiły mocny opór rewelacyjnym Holenderkom. Co prawda nie udało się im wygrać seta, ale w każdym trwała piękna walka. Końcowy wynik to obrazuje: 0:3 (22:25, 22:25, 23:25).
A Holandia zdominowała zmagania w chińskim Ningbo. Wczoraj pokonała Rosję 3:2 (21:25, 25:18, 25:13, 20:25, 15:8) i była to piąta, kolejna wygrana. Oczywiście dało to jej pierwsze miejsce w turnieju.