Przejdź do treści
Polska od gór do morza
Polska południowa
Polska południowa od zachodu do wschodu
Polska północna
Przejdź do stopki

Jarosław Kaczyński odchodzi z rządu. Następcą w randze wicepremiera będzie szef MON

Treść

Nie jestem już w rządzie – oświadczył prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Rezygnację polityka przyjęli już prezydent i premier. Następcą Jarosława Kaczyńskiego w randze wicepremiera będzie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Jarosław Kaczyński był wicepremierem od października 2020 roku. Wykonywał zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. Polityk podjął jednak decyzję o opuszczeniu rządu. Jego rezygnację przyjęli już prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Jarosław Kaczyński pytany o ocenę swojej obecności w rządzie stwierdził, że udało mu się wykonać plan, który zakładał.

„Nie będę ukrywał, że w tym planie nie było wojny, choć był on przygotowywany na ewentualność wojny. Sądzę, że w tym czasie zapadły najważniejsze decyzje odnoszące się do tego, by Polska uniknęła bardzo trudnego losu. Chcemy się na tyle zbroić, aby ewentualny atak na nasz kraj był całkowicie nieracjonalnym przedsięwzięciem” – powiedział prezes PiS.

Następcą Jarosława Kaczyńskiego, czyli szefem Komitetu ds. Bezpieczeństwa ma być minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który będzie pełnił swoje obowiązki w randze wicepremiera. Z kolei zastępca szefa Kancelarii Premiera i sekretarz Komitetu Zbigniew Hoffmann zostanie powołany na ministra i będzie mu podlegał bieżący nadzór nad Komitetem.

Postanowiłem, że muszę skoncentrować się na tym, co jest dla przyszłości Polski najważniejsze. To nie tak, że przeceniam swoją rolę, chodzi po prostu o to, że partia musi odzyskać werwę, bo zbliża się czas, który dla każdej partii politycznej na świecie jest najważniejszy. Wybory są po to, aby uzyskać dobry wynik wyborczy, a jeśli chodzi o PiS, to tym dobrym wynikiem wyborczym będzie ich wygranie i możliwość sprawowania władzy, oczywiście w koalicji Zjednoczonej Prawicy” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

TV Trwam News

 

Żródło: radiomaryja.pl, 21

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

 

Autor: mj

Tagi: Jarosław Kaczyński Mariusz Błaszczak MON