Przejdź do treści
Przejdź do stopki

II edycja Programu Inwestycji Strategicznych

Treść

W Kancelarii Premiera RP zaprezentowano wyniki II edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Pula środków przeznaczona na ten cel sięga 30 mld złotych.

W marcu 2022 roku zakończył się nabór do II edycji Programu Inwestycji Strategicznych, w ramach której każdy samorząd mógł zgłosić trzy wnioski o dofinansowanie 5, 30 i 65 mln zł na nowe inwestycje. Zaakceptowanych zostało 4 989 wniosków.

– 98 procent samorządów złożyło wnioski – podkreśla Mateusz Morawiecki, premier RP.

Pula przeznaczona na inwestycje strategiczne sięga 30 mld zł i jest skierowana do wszystkich zarówno tych dużych, jak i małych samorządów.

– Wszędzie, w każdej najmniejszej gminie, w gminie Dydnia i w wielkim powiecie białostockim, olsztyńskim, największych powiatach ludnościowo poznańskim, krakowskim, wszędzie zobaczycie dziesiątki inwestycji – niezależnie od barw politycznych. To model, na który zdecydowanie stawiamy. Silny impuls modernizacyjny – to jest nam dziś potrzebne – mówi Mateusz Morawiecki.

Środki z rządowego programu zostaną przeznaczone na różne cele, wedle zapotrzebowania poszczególnych samorządów – zwraca uwagę Paweł Szefernaker, przewodniczący komisji Programu Inwestycji Strategicznych, wiceszef MSWiA.

– 47 proc. wniosków, które zostały pozytywnie rozstrzygnięte, to inwestycje drogowe. To pokazuje, jakie jeszcze opóźnienia są w tych kwestiach i jak ważne są to inwestycje. 16 procent to infrastruktura wodno-kanalizacyjna, 8 procent infrastruktura sportowa, a 7 procent edukacyjna. W ramach II naboru zostanie zbudowane lub zmodernizowane 3,5 tysiąca kilometrów dróg, 5 tysięcy kilometrów chodników, ponad 700 szkół będzie remontowanych i budowanych, ponad 20 budynków infrastruktury towarzyszącej OSP – zaznacza Paweł Szefernaker.

Inwestycje to jeden z elementów wyjścia z kryzysu, jaki zgotował światu (w tym Polsce) Władimir Putin, atakując Ukrainę. Kolejnym jest współpraca na linii rządu i samorządu – podkreśla premier RP.

TV Trwam News

 

Żródło: radiomaryja.pl, 30

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy Cię o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl

 

Autor: mj

Tagi: Kancelaria Premiera Program Inwestycji Strategicznych