Gortat wyrównał rekord

Marcin Gortat po kilku trochę słabszych meczach znów zabłysnął. Polski koszykarz zdobył 25 punktów i miał 12 zbiórek w przegranym przez Phoenix Suns spotkaniu ligi NBA z Golden State Warriors 96:102. 25 punktów - to wyrównany rekord kariery, poprzednio taki dorobek uzyskał w starciu "Słońc" z New Orleans Hornets w styczniu ubiegłego roku. Wczoraj łodzianin spędził na parkiecie 37 minut, trafił 11 z 17 rzutów z gry i 3 z 6 wolnych. Zanotował też dwa bloki. Suns jeszcze w trzeciej kwarcie prowadzili 63:51, ale potem złapali totalną zadyszkę, szczególnie w obronie, co rywale skrzętnie wykorzystali. Ekipa z Phoenix z każdą kolejną porażką traci szansę na awans do play-off. Obecnie z bilansem 12-16 spadła na 13. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Nasz Dziennik Środa, 15 lutego 2012, Nr 38 (4273)