Gol Wolskiego

Wojciech Wolski zdobył bramkę dla Colorado Avalanche, a jego drużyna pokonała Edmonton Oilers 5:3. To drugi gol w rozgrywkach NHL urodzonego w Zabrzu 19-letniego hokeisty.

Wolski wpisał się na listę strzelców w 27. min i podwyższył wynik na 2:0. Polski hokeista przebywał na lodzie 10.47, a na bramkę rywali oddał... jeden strzał. Do 59.11 min utrzymywał się wynik remisowy 3:3. W końcówce gospodarze zdobyli dwa gole w okresie 20 sekund i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Rosjanin Aleksiej Jaszin zdobył dwa gole i asystował przy jednym, a jego New York Islanders pokonali Atlanta Thrashers 4:3. Zdobyczą bramkową dorównał Jaszinowi jego rodak - Ilia Kowalczuk (także zdobył dwie bramki) z zespołu Thrashers, ale goście przegrali mecz, m.in. dlatego że w drugiej tercji rzutu karnego nie wykorzystał Czech Patrik Stefan.
Stephen Weiss zdobył zwycięskiego dla Florida Panthers gola w 53. sekundzie dogrywki meczu z Pittsburgh Penguins (4:3). Jego drużyna grała wtedy w liczebnej przewadze.