Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Formuła 1. Oliver Bearman będzie startował w barwach Haasa w 2025 roku

Treść

Zespół Haas poinformował, że związał się z Oliverem Bearmanem kontraktem, w ramach którego Brytyjczyk będzie występował w amerykańskiej ekipie w 2025 roku. Dla 19-latka będzie to pierwszy pełny sezon w Formule 1.

Oliver Bearman aktualnie występuje w Formule 2, gdzie zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. Dokładnie taka sama lokata przypisana jest do niego w Formule 1, w której zadebiutował w tym sezonie w barwach Ferrari. W Grand Prix Arabii Saudyjskiej zastąpił on Hiszpana Carlosa Sainza, który zmagał się z problemami związanymi z wyrostkiem robaczkowym. Brytyjczyk wyścig na wymagającym torze ukończył na 7. pozycji.

Zawodnik Akademii Ferrari jest także kierowcą rezerwowymi zespołu Haas. Znajomość 19-latka i przetestowanie go w treningach Formuły 1 ułatwiło podjęcie amerykańskiemu zespołowi.

„To ekscytujące, że możemy dać młodemu i utalentowanemu kierowcy, jak Oliver Bearman, jego pierwsze pełnoetatowe miejsce w Formule 1. (…) On się rozwinął w niezwykle dojrzałego kierowcę pod skrzydłami Akademii Ferrari, a świat zobaczył to na własne oczy, gdy został wezwany w ostatniej chwili, aby wystartować w Grand Prix Arabii Saudyjskiej. (…) Oliver udowodnił, że jest gotowy do zadania. Widzieliśmy to, wystawiając go w samochodach Haasa podczas sesji treningowych w ciągu ostatnich dwóch sezonów” – powiedział Ayao Komatsu, szef zespołu Haasa, cytowany w oficjalnym komunikacie.

Oliver Bearman będzie się ścigał z numerem 87. Kierowca zdradził, że z tym numerem ścigał się od początku swojej przygody z motorsportem, podobnie jak jego tata.

„Chodzi o to, że ja urodziłem się 8 maja, a mój brat 7 sierpnia. Wybrałem więc 87” – wyjaśnił Brytyjczyk podczas czwartkowego spotkania z mediami.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie zespołowym partnerem 19-latka. Niemiec Nico Hulkenberg przeniesie się bowiem do ekipy Saubera, natomiast przyszłość Duńczyka Kevina Magnussena nie jest jeszcze znana.

Sport.RIRM

źródło: radiomaryja.pl, 5 lipca 2024

Autor: dj