Finał IAAF: Isinbajewa przed Pyrek

Monika Pyrek wynikiem 4,65 zajęła drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce w IV Światowym Finale Sezonu IAAF w Stuttgarcie. Zwyciężyła rekordzistka świata, Rosjanka Jelena Isinbajewa – 4,75.

W sobotę i niedzielę na Gottlieb-Daimler-Stadion w Stuttgarcie wystąpiło dziesięcioro polskich lekkoatletów. Obok Pyrek najwyższą również drugą lokatę zajęła Kamila Skolimowska w rzucie młotem.

Na czwartej pozycji uplasowała się w biegu na 400 m przez płotki Anna Jesień (AZS AWF Warszawa), na szóstych – w biegu na 1500 m Lidia Chojecka (Pogoń Siedlce), w rzucie dyskiem Wioletta Potępa (AZS AWF Warszawa) i Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław), na siódmych – w biegu na 3000 m z przeszkodami Wioletta Janowska (AZS AWF Kraków), w rzucie oszczepem Barbara Madejczyk (Jantar Ustka), w pchnięciu kulą Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) i rzucie młotem Szymon Ziółkowski (AZS Poznań).

Najlepszy wynik dwudniowych zawodów uzyskał Amerykanin Tyson Gay, który 200 m przebiegł w 19,68. To trzeci czas w historii tej konkurencji.

Bieg na 100 m wygrał rekordzista świata Asafa Powell. Sprinter z Jamajki po raz dwunasty w tym sezonie pokonał ten dystans poniżej 10 sekund (9,89).

W niedzielę karierę oszczepnika zakończył reprezentant Czech Jan Zelezny, który w pożegnalnym konkursie uplasował się na szóstej pozycji.