Ekspiacja za aborcję
Treść
Obrońcy życia zaapelowali, by 27 kwietnia stał się Narodowym Dniem Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Ta data nawiązuje do rocznicy uchwalenia w okresie komunizmu ustawy aborcyjnej z 27 kwietnia 1956 roku.
Na skutek obowiązującego prawa zginęło w Polsce ponad 20 milionów dzieci poczętych. Zdaniem sygnatariuszy apelu, śmierć nienarodzonych obciąża "wielkim grzechem sumienia ustawodawców, milionów ojców, matek, pracowników służby zdrowia, dziennikarzy".
"Bóg - Dawca życia jest Bogiem Wszechmocnym i Miłosiernym. Prośmy Go więc z głęboką skruchą i pokorą, ale także z wielką ufnością o przebaczenie winnym i o miłosierdzie dla całego narodu" - czytamy w apelu, pod którym podpisało się 60 osób należących do ruchów i stowarzyszeń pro-life. Obrońcy życia wzywają, by w tym dniu polecać Miłosierdziu Bożemu matki, ojców, lekarzy, pielęgniarki, którzy dokonali aborcji. Sygnatariusze apelu proszą też o modlitwę za tych, którzy "niszczą poczęte istoty ludzkie" poprzez procedurę in vitro.
Działacze organizacji za życiem wzywają, by każdy katolik, do którego dotrze apel, włączył się w narodową ekspiację poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej, odmówienie Różańca Świętego czy Koronki do Bożego Miłosierdzia.
Reagując na apel obrońców życia, właśnie 27 bm. w bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach o godz. 18.00 ks. kard. Stanisław Nagy odprawi Mszę św. przebłagalną za grzechy dzieciobójstwa. Podobnie, w myśl sugestii działaczy pro-life, ks. bp Stefan Regmunt w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 27 kwietnia ustanowił dniem ekspiacji za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu i równocześnie błagania, aby było ono zawsze chronione i szanowane.
Ksiądz biskup Stanisław Stefanek, członek Prezydium Papieskiej Rady ds. Rodziny, podkreśla, że warto odpowiedzieć na apel obrońców życia i włączyć się w Narodowy Dzień Pokuty. - Wiemy, że ten dzień obchodzony będzie w kolejną rocznicę uchwalenia skandalicznej stalinowskiej uchwały. Wiemy, że uchwalili ją Polacy - choć pod presją partii - katolicy, ludzie wychowani w pozytywnych wartościach. To prawo zniszczyło Polskę, a do dziś mamy ludzi, którzy pragną powrotu do niego. Trzeba za nich przepraszać Boga. Trzeba podejmować dzieło ekspiacji za każde stracone życie - podkreśla ks. bp Stefanek.
MP
Nasz Dziennik Czwartek, 19 kwietnia 2012, Nr 92 (4327)
Autor: au