Dzień Romana Brandstaettera
Treść
"Serce moje natchnione jest pięknym słowem" - pod takim hasłem w najbliższą niedzielę w Poznaniu będzie obchodzony Dzień Romana Brandstaettera. Okazją do jego zorganizowania jest przypadająca tego dnia 16. rocznica śmierci wybitnego pisarza.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 złożeniem kwiatów na grobie twórcy znajdującym się na cmentarzu Miłostowskim. O godz. 14.30 w katedrze królewskiej na Ostrowie Tumskim zostanie odprawiona Msza św., podczas której homilię wygłosi ks. abp Stanisław Gądecki. Natomiast o godz. 16.30 w Sali Czerwonej pałacu Działyńskich w programie "Twórczość Romana Brandstaettera ujęta słowem recytowanym i śpiewanym" wystąpią: Alina Mazur - sopran, Jan Henryk Botor - fortepian, Aleksandra Machalica - recytacje. Słowo o przekładzie "Psałterza" dokonanym przez Brandstaettera wygłosi ks. prof. Jan Kanty Pytel.
Organizatorem Dnia jest Stowarzyszenie imienia Romana Brandstaettera.
Natomiast już w sobotę o godz. 19.00 w poznańskim kościele OO. Jezuitów Teatr Słowa pod Krzyżem im. św. Józefa Sebastiana Pelczara z Krakowa zaprezentuje misterium "Królowa Korony Polskiej". Reżyserem widowiska jest Stanisław Jarzębski, a jego treść oparta została na Ewangelii, pismach św. Józefa Pelczara, "Stabat Mater" i "Hymnach Maryjnych" R. Brandstaettera.
PM
Nasz Dziennik 26-09-2003
Autor: DW