Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Dróżki z Janem Pawłem II

Treść

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w piątkowej Drodze Krzyżowej odprawionej na kalwaryjskich Dróżkach. W wieczornym nabożeństwie, mimo później pory, uczestniczyły całe rodziny. Nie zabrakło ludzi młodych, którzy poprzez to nabożeństwo, odprawiane w intencji Ojca Świętego, jeszcze raz pragnęli podziękować Janowi Pawłowi II za Jego miłość, modlitwę i przykład chrześcijańskiego życia.
Rozważaniom Drogi Krzyżowej towarzyszyły teksty Ojca Świętego. O tym, że sanktuarium kalwaryjskie i Dróżki nastrajają do modlitwy, mówił wielokrotnie sam Jan Paweł II, który od najmłodszych lat tutaj się modlił. "To miejsce w przedziwny sposób nastraja serce i umysł do wnikania w tajemnicę tej więzi, jaka łączyła cierpiącego Zbawcę i Jego współcierpiącą Matkę. A w centrum tej tajemnicy miłości każdy, kto tu przychodzi, odnajduje siebie, swoje życie, swoją codzienność, swoją słabość i równocześnie moc wiary i nadziei - tę moc, która płynie z przekonania, że Matka nie opuszcza swego dziecka w niedoli, ale prowadzi je do Syna i zawierza Jego miłosierdziu". Tak Papież wyrażał się o kalwaryjskim sanktuarium, przebywając w nim podczas swojej ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 r.
MA

"Nasz Dziennik' 2005-04-11

Autor: ab