Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Dr M. Sutkowski w Radiu Maryja: Bezpłatne leki dla osób do 18 i od 65 roku życia to dobre rozwiązanie

Treść

Bezpłatne leki dla osób do 18 i od 65 roku życia to jedna z wyborczych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. „To dobre rozwiązanie” – ocenił dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Rozszerzenie programu darmowych leków zapowiedział podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes partii, Jarosław Kaczyński. Obecnie może korzystać z tego 2,7 mln osób. Nowe regulacje mają zwiększyć liczbę beneficjentów i odciążyć domowy budżet.

– Na liście 65 plus pojawią się na pewno te, które są na liście 75 plus. Chodzi o leki naczyniowe, leki na nadciśnienie, na serce, na cukrzycę, na inne choroby metaboliczne; ważne leki na choroby układu oddechowego, pulmonologiczne. To jest lista, która obejmuje dzisiaj 177 cząsteczek czynnych, czyli 2052 różnego rodzaju preparaty – wyjaśnił dr Michał Sutkowski.

Aby skorzystać z programu bezpłatnych leków, nie trzeba będzie składać żadnych wniosków – zaznaczył prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

– Weryfikacja będzie odbywać się już w gabinecie lekarskim – wskazał lekarz.

Regulacje mają wejść w życie na początku przyszłego roku.

Całą rozmowę z dr. Michałem Sutkowskim można odsłuchać [tutaj].

TV Trwam News

Żródło: radiomaryja.pl,

Autor: mj