Dobra partia Wolskiego

Kolejny bardzo dobry mecz w barwach Colorado Avalanche rozegrał Wojciech Wolski. Ten niespełna 21-letni hokeista urodzony w Zabrzu w meczu z Dallas Stars zdobył bramkę i asystował przy dwóch innych golach. Został uznany za jedną z gwiazd meczu w Denver i był najlepszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy.

Wolski przebywał na lodzie niemal 20 minut i czterokrotnie strzelał na bramkę rywali. Uzyskał gola w czwartej minucie gry, wyrównującego stan rywalizacji na 1:1. Była to 11. bramka tego kanadyjskiego hokeisty o polskim rodowodzie. Zabrzanin także asystował przy golach Joego Sakica i Andrewa Brunette'a. W sumie zgromadził już 15 punktów za asysty. Avalanche przegrali jednak 4:5, mimo że w połowie meczu prowadzili 4:2. W zespole Stars najskuteczniej grali Jeff Halpern i Fin Jere Lehtinen, którzy zdobyli po jednej bramce i zapisali po dwa punkty za asystę. Trwa fatalna passa hokeistów Philadelphia Flyers. "Lotnicy" przegrali w Sunrise z Florida Panthers 1:3 i była to ich dziesiąta kolejna porażka.
Rosjanin Wiaczesław Kozłow z Atlanta Thrashers znalazł sposób na "Pingwiny". W środowym meczu z Pittsburgh Penguins (4:2) zdobył bramkę decydującą o zwycięstwie i asystował przy golu Szweda Nicolasa Havelida. W tym sezonie Kozłow po raz 15. strzelił tzw. zwycięskiego gola, a w trzech meczach przeciwko Penguins uzyskał dwa gole i zaliczył cztery asysty.