Dobiega końca Rok Życia Konsekrowanego
Treść
W Kościele katolickim dobiega końca Rok Życia Konsekrowanego. Był to czas wielu wydarzeń organizowanych przez Kościół w Polsce i na świecie.
Już 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego oraz w Światowy Dzień życia Konsekrowanego zakończy się ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rok Życia Konsekrowanego. Rozpoczął się on 30 listopada ubiegłego roku i był przeżywany pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”.
– Wiemy, że życie konsekrowane, jak ojciec już powiedział, ma zawsze związek z Bożą miłością i Bożym miłosierdziem. Pan Bóg powołuje tego kogo chce, i ci, którzy odpowiadają na Jego wezwanie, odpowiadają na Jego miłość – powiedział ks. bp Kazimierz Gurda, przewodniczący Komisji do spraw Życia Konsekrowanego KEP.
Koniec Roku Życia Konsekrowanego jak zauważył ksiądz biskup Kazimierz Gurda, przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego Konferencji Episkopatu Polski, przypada w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.
– Życie konsekrowane, osoby życia konsekrowanego, instytuty kontemplacyjne, te które działają w świecie, indywidualne formy życia konsekrowanego – wszyscy są wezwani do tego aby pokazać oblicze Boga pełnego miłosierdzia – powiedział ks. bp Kazimierz Gurda.
Osoby konsekrowane od setek lat modlitwą, pracą i świadectwem ubogacają życie Kościoła i społeczeństwa. W całym świecie żyje obecnie około 950 tysięcy osób konsekrowanych. W Polsce takich osób mamy około 35 tysięcy.
– Osobami konsekrowanymi są także członkowie instytutów świeckich, także osobami konsekrowanymi są dziewice i wdowy konsekrowane oraz pustelnicy. To wszystko są osoby konsekrowane, i te osoby, które deklarują, składają Panu Bogu coś więcej niż tylko zachowanie przykazań Bożych i kościelnych, bo składają śluby albo przyrzeczenia – powiedział o. Jan Maria Szewek OFM.
TV Trwam News
Źródło: radiomaryja.pl, 27 stycznia 2016
Autor: mj